Yüklüyor...

Kartoteks dolabı

Kartoteks dolapları genellikle Özlük dosyalarını sınıflandırmak için veya benzeri amaçlar için kullanılan dolap şekilleridir. farklı renk seçenekleri kullanılarak üretilebilen kartoteks dolabı çekmeceli olarak üretilir ve ikili, üçlü,dörtlü,beşli olark çekmece sayısına göre sınıflandırılmaktır. çekmece içerisinde asılarak konulan dosyalar çekmecenin iç kısmında sağ ve sol üstteki çekmecenin ön ve arka klapasına bağlı metal çubuklara asılarak dosyalar tasnif edilmektedir. Bu sistemdeki kartoteks dolabı en büyük kolaylık çekmeceyi çektiğinizde dosyaların üst kısmında kalan fihrist sayesinde istediğiniz dosyayı drek olarak ulaşım sağlamasıdır. Merkezi kilit ile korunan ve tek kilit ile çekmecelerin tamamını kilitleyebilen bir kilit sistemi ile korunmaktadır.

Kartoteks dolabı sipariş ve ulaşım

kartoteks dolabı Siparişlerinizi internet üzerinden veya telefon ile birebir verebilirsiniz . Stokta bulunan ürünler aynı gün kargoya teslim edilmektedir.kartoteks dolabı Sipariş öncesinde stok bilgisi alabilir veya teslim zamanı hakkında bilgi alabilirsiniz. kartoteks dolapları Teslim olacağı Şehre göre paketlenmekte ve uzaklık göz önünde bulundurularak ulaşım sırasında olası hasarlardan korunmasını sağlamka için Paketlemeye özen gösterilmektedir.

Kartoteks dolabı tarihi

       Kartoteks dolapları günümüzün vazgeçilmez ofis malzemeleridir diye bir tanım yapsak kartoteks dolaplarına haksızlık etmiş sayılırız. Niye böyle bir giriş yaptığımızı anlayabilmek için konuyu biraz açalım.

       Kırk – elli yıl önceye dönmeye çalışalım. Eğer eskiye göz atamayacak kadar şanslıysanız, yani gençseniz büyüklerinizin sohbetlerinden anımsayabilirsiniz. Kartoteks dolapların kırk-elli yıl önceyle ne ilgisi var diyebilirsiniz. Peki o zamanlarda günlük yaşantınız için kaç kalem eşyaya gerek duyuyordunuz? Hiç düşündünüz mü kaç ayakkabınız vardı ? Kaç kabanınız vardı, kaç kişinin arabası vardı,kaç çeşit telefonunuz ya da televizyonunuz vardı?         Gelelim günümüze. Teknoloji çağındayız. Genel ihtiyaç malzemelerinin sayısı ne kadar arttıysa, bu artışa paralel olarak bilgi ve belge sayısı da o kadar arttı.Bir dünya bilgiyi GB lara sığdırıyoruz .Ancak hacmini ve hızını tasavvur bile edemediğimiz bilgi işlem sisteminde depolanan verilerin  kartoteks dolaplarda fiziki olarak muhafaza edilmediği sürece kaybolmasının da o derece hızlı olduğuna tanıklık etmişsinizdir.  Sanal dünyasız yaşamanın artık neredeyse mümkün olmadığını biliyoruz.Ama sözü yine de fiziki bilgi depolama ihtiyacının ne kadar arttığına ve kartoteks dolapların gerekliliğine getirmek istedim. Belgelerinizi   güvenilir bir şekilde muhafaza edebileceğiniz estetik ve gayet fonksiyonel   kartoteks dolaplarla sizde arşivlerinizi oluşturabilir ofislerinize iş rahatlığı sağlayabilirsiniz. Kartoteks dolapların sadece evrak depolamak için mi kullanılır.Fonksiyonel kullanımlarını ilerleyen zamandaki yazılarımızda okuyabilirsiniz.

Telefon